Strona główna | Artykuły | Życzenia | Kontakt  

Polecamy

System reklamy Test

Artykuły

Chrzest dziecka
W Polsce, kraju chrześcijańskim, Chrzest Święty otrzymał chyba każdy z Nas. Nie pamiętamy tego, jednak był to jeden z najważniejszych elementów w naszym chrześcijańskim życiu.
pokaż

Narodziny dziecka
Przyjście na świat dziecka to coś wspaniałego. Wiadomość o tym przynosi radość i uśmiechy nie tylko najbliższej rodzinie w której narodziło się dziecko, ale i dalszym krewnym, jak i przyjaciołom i znajomym rodziców nowonarodzonego dziecka. W polskiej tradycji utrwaliła się piękna tradycja wręczania prezentów małemu dziecku.
pokaż

Pierwsza Komunia świąta
Po Chrzcie Świętym komunia święta jest najważniejszym wydarzeniem młodego człowieka. Zazwyczaj dziecko przyjmuję pierwszą komunię święta w III klasie szkoły podstawowej. Przygotowania jednak zaczynają się dużo wcześniej. Jeśli rodzice chcę organizować przyjęcie w jakimś lokalu to powinni go zarezerwować dużo wcześniej, najlepiej z rocznym wyprzedzeniem. W tym to też czasie dziecko zaczyna swoje przygotowania.
pokaż

Pierwsze urodziny dziecka
Pierwsze urodziny dziecka, tzw. "roczek" różnią się od kolejnych rocznic urodzin. Można powiedzieć że ta rocznica jest wyjątkowa. W tym to dniu dziecko jest przynoszone do kościoła, gdzie otrzymuje specjalne błogosławieństwo, w towarzystwie rodziców, chrzestnych, a także najbliższej rodziny. Ojciec trzyma w ręku tą samą świecę co przy chrzcie świętym dziecka.
pokaż

Pogrzeb
„Z prochu powstałeś, w proch się obrócisz”
To zdanie najbardziej oddaje kim jesteśmy i dokąd zmierzamy. Każdy z nas kiedyś się urodził i kiedyś też umrze. Tak ja się cieszymy gdy rodzi się dziecko, tak samo się smucimy gdy ktoś odchodzi z tego świata.
pokaż

Ślub i Wesele
I opuści człowiek ojca i matkę i staną się "jednym ciałem”
pokaż

Święta Bożego Narodzenia
Święta Bożego Narodzenia są chyba dla Nas wszystkich najprzyjemniejszymi świętami w całym roku kalendarzowym. Właśnie z okazji tych świąt najczęściej spotykamy się w rodzinnym gronie, przy jednym stole. Obdarowujemy się prezentami, dzielimy opłatkiem, śpiewamy Kolendy, stroimy choinkę wieszając na niej bombki i różne ozdoby. Każdy z Nas ma pewno w pamięci takie właśnie święta z naszych najmłodszych lat.
pokaż

Święta Wielkanocne
Święta Wielkanocne, mimo że dla Kościoła Katolickiego są najważniejszym świętem w roku, dla ogółu społeczeństwa Święta Wielkanocne są na drugim miejscu, po Świętach Bożego Narodzenia. Do Świąt Wielkanocnych nie przygotowujemy się tak długo i dokładnie jak do Świąt Bożonarodzeniowych. Nie kupujemy takiej dużej ilości prezentów, nie sprzątamy tak dokładnie domu.
pokaż

Copyrights © 2009-2011 by www.uroczystosci-rodzinne.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone