Strona główna | Artykuły | Życzenia | Kontakt  

Polecamy

System reklamy Test

Chrzest dziecka

W Polsce, kraju chrześcijańskim, Chrzest Święty otrzymał chyba każdy z Nas. Nie pamiętamy tego, jednak był to jeden z najważniejszych elementów w naszym chrześcijańskim życiu.

Rodzice wraz z rodzicami chrzestnymi, już kilka tygodni przed przygotowują się do tego wydarzenia. Niezbędne są nauki przedchrzcielne, jak i przystąpienie to sakramentu pokuty. Ważne jest także zrobienie listy gości i zaproszenie ich z odpowiednim wyprzedzeniem, należy to zrobić w taki sposób, by nikt nie mógł poczuć się urażany pominięciem go lub też „nieodpowiednim” stylem zaproszenia na tą uroczystość. Należy poinformować zaproszonych kiedy i gdzie odbędzie się ceremonia chrztu, podobnie w przypadku gdy jest organizowane przyjęcie. Dobrze jest wręczyć wcześniej osobom które chcemy aby były na tej uroczystości zaproszenia na chrzest.

W polskim zwyczaju przyjęło się że ojciec chrzestny kupuje świeczkę chrzcielną, zaś matka chrzestna białą szatę, która ma symbolizować niewinność dziecka. W zależności od płci dziecka stosuje się inny kolor. W przypadku chłopca – niebieski, zaś w przypadku dziewczynki – różowy.Po ceremonii kościelnej zazwyczaj rodzice organizują małe przyjęcie dla najbliższej rodziny. Wtedy też wręcza się prezenty takie np. jak zabawki, ubranka, lub też po prostu pieniądze. Może także dać jakiś upominek jubilerski, np. bransoletkę. Jak przy każdej uroczystości, dobrym zwyczajem jest dodanie do prezentu kartki upamiętniającej tą uroczystość. Polecamy oczywiście kartki ręcznie robione, które są droższe, jednak swoim wykonaniem rewanżują wysoką cenę. Na rynku jest ogromny wybór kartek z okazji chrztu, więc na pewno znajdziecie odpowiadający państwu wzór. Gwarantujemy że taka kartka ręcznie robiona, dodana do prezentu na pewno będzie niezwykle mile odebrana przez rodziców dziecka.

Copyrights © 2009-2011 by www.uroczystosci-rodzinne.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone