Strona główna | Artykuły | Życzenia | Kontakt  

Polecamy

System reklamy Test

Ślub i Wesele

I opuści człowiek ojca i matkę i staną się "jednym ciałem”

Związek małżeński kobiety i mężczyzny jest czymś naprawdę wyjątkowym. Dwoje, początkowo obcych ludzi, zakochuje się w sobie i postanawia być razem do końca swoich dni, w zdrowiu, lub chorobie, na dobre i na złe... Czyż to nie piękne?! Ślub, mimo że jest czymś wyjątkowym, wymaga wielu poświęceń i przygotowań. Jeśli dodatkowo organizowane jest przyjęcie weselne to już tym bardziej czeka nowych małżonków i ich rodziców mnóstwo pracy i przygotowań.

Od strony formalnej… Jeśli zawierany będzie ślub kościelny, to możemy zrezygnować z wizyty w urzędzie Stanu Cywilnego i zawrzeć ślub konkordatowy. Wszystkie formalności będą „załatwione” w kościele. Jednak zanim w ogóle dojdzie do ślubu, zaręczeni muszą wziąć udział w naukach przedmałżeńskich, gdzie zostaną pouczeni o swoim „nowym” życiu.

Samo przygotowanie wesela jest czasochłonne i należy się już za to zabrać na „dobry” rok przed właściwą datą ślubu, bo może się okazać, że już nigdzie nie ma wolnej sali!!! Po znalezieniu sali kolejno, powinno się zarezerwować zespół muzyczny, jeśli nie chcemy by przygrywał nam jakiś „DJ Trąbka”. Większość zespołów posiada swoje płyty, gdzie można posłuchać jak grają i jak potrafią zabawić gości na uroczystości weselnej. Można także wziąć pod uwagę opinie znajomych. Mogą nam dobrze doradzić…

Kolejnym elementem jest odpowiedni dobór menu. W zależności od rejonu naszego kraju wesele może się zaczynać od np. 12.00 – 13.00, a może np. ok. godz. 18.00. Dlatego też dobór odpowiedniego menu jest taki ważny. Na około 3 miesiące przed właściwą ceremonią ślubną i weselną powinno się wysłać zaproszenia ślubne gościom. Jeśli odległość nie sprawia problemu, dobrze jest to zrobić osobiście. Na zaproszeniu ślubnym należy napisać kogo zapraszamy, gdzie oraz o której odbędzie się ślub i wesele. Na większości zaproszeń już mamy gotowe teksty, które tylko odpowiednio uzupełniamy. Możemy także umieścić na takim zaproszeniu jakie prezenty ślubne chcemy dostać od zaproszonych gości.

W niektórych rejonach polski daje się na ok. 1 – 2 tyg. przed weselem kołacz gościom weselnym, znajomym, sąsiadom. Oczywiście kołacz jest udekorowany, może być oczywiście z winietką na kołacz. Wybór winietek na kołacz na rynku jest ogromny, od zwykłych, po oczywiście - ręcznie robione.

Ważnym wyborem jest odpowiedni dobór starosty, który we właściwy sposób będzie się umiał zająć całym tym „zamieszaniem” na imprezie weselnej, tak aby Państwo Młodzi nie musieli się o nic martwić i niczym zawracać głowy. Jeśli wybór będzie trafny to zorganizowane w taki sposób ślub i wesele będą na pewno najprzyjemniejszą chwilą w życiu Państwa Młodych…

Copyrights © 2009-2011 by www.uroczystosci-rodzinne.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone